Travma, İçsel İyilik Hali ve Dış Yaşam

 [Herkese Açık Konuşma]*

9 Kasım 2018, 18:30-20:30,
Penguen Kafe, Kadıköy Bahariye

9 Kasım Cuma akşamı İngiliz Psikoterapist Alexandra Smith, duygusal travma ve içsel iyilik halimizi ve dış yaşamımızı nasıl etkilediği hakkında konuşacak.

Travma alanındaki ünlü yazarların ve uygulamacıların hepsi de erken yaşlarda yaratılan travma izlerinin ve bunların yetişkinlikteki ruh sağlığı, davranış, kişilik ve fiziksel iyilik üzerindeki etkilerinin anlaşılmasının önemini vurgulamakta. Konuşmada travma ve nörobilim hakkındaki son gelişmeler ile Alman Profesör Franz Ruppert’in  geliştirdiği Kimlik Yönelimli Psikotravma Teorisi hakkında bilgiler verilecek.

 

Seminer İngiltere’den travma terapisti Alexandra Smith tarafından verilecektir. İngiltere Ulusal Psikoterapistler Konseyi İleri Düzey Sertifika onaylı uygulayıcısıdır. Ayrıca İngiliz Kişi Merkezli Yaklaşımlar Birliği üyesidir. Travmatoloji ve TSSB üzerine doktora çalışmaları bulunmaktadır.

www.alexandraasmith.co.uk

 

 

Kimlik yönelimli Psikotravma Teorisi Nedir?

Psikoloji Profesörü Franz Ruppert’in geliştirdiği Kimlik yönelimli Psikotravma Teorisi erken dönem travmaların insan ruhu, biyolojisi, davranışı ve ilişkileri üzerinde yaptığı büyük etkiyi açıklayan bir travma teorisidir.

Bu teori ve nörobilimdeki birçok yeni buluş travma sonrası belirtilerin çocuğun gelişimini nasıl etkilediğini ve yetişkin davranışı, kişilik bozuklukları ve birçok hastalık için zemin hazırladığını anlamamıza yardım etmekte.

Bu teoriyi öğrenmekle travmanın kişinin değerlilik ve aidiyet duygularını biçimlendiren ruhsal bölünmeleri nasıl yarattığını; başkalarıyla kurduğu ilişkileri nasıl büyük oranda etkilediğini oldukça net biçimde görebilmekteyiz.

Kimlik yönelimli Psikotravma Teorisinin tarif ettiği Sevgi Travması insanlarda ileriki yaşlarda ortaya çıkan derin ruhsal yaralar bırakır, IoPT’ye dayalı Niyet Terapisi bu yaraları kişi merkezli bir açıdan ele alır. Terapi, kişinin kendi derin bilinçdışı şartlanmalarını araştırıp sağlıklı olma ve iyi hissetme için yeni metabolik yollar yaratmasında doğal olarak oluşan nöral rezonans süreçlerini kullanır.

* Ardıl çeviri yapılacaktır

Ücret: 120 TL (KDV dahil)
Son kayıt tarihi: 6 Kasım 2018
Biletler: https://www.biletino.com/event/eventdetail/5918

Mekan 80 kişilik olup çalışmanın saatinde başlaması ve yer sorunu yaşanmaması için mutlaka [email protected] adresine katılma bilgisi verilmesi rica olunur. Ücreti mekanda ödeme durumunuz olacaksa lütfen 18:00’de geliniz.

0216-347 22 38

Penguen Kafe adresi:
Caferağa Mahallesi, General Asım Gündüz Cd. No:35,
Kadıköy/İstanbul