İlk Kez Psikolojik Destek Alacaksanız

Kendiniz için destek alacaksanız,

sizin için önemli bir konuda bilmediğiniz bir sürece giriyor olmaktan dolayı zihninizde çeşitli soru işaretleri veya endişeler olabilir. Bunların hepsi çok doğaldır. Merkezimize aşağıdaki iletişim kutucuğunu doldurarak ya da telefonla ulaşabilirsiniz. Bu ilk bağlantıda kendinizle ilgili sadece temel bilgileri paylaşırsınız. Adınız (size hitap edebilmemiz için), eğer randevu aldıysanız telefonunuz (randevu değişikliği vs durumları haber vermek için), çok kısaca kim için (kendiniz, bir yakınınız) randevu aldığınız gibi.

Terapiye gelmeye istekli olmayan bir yakınınız varsa

ama destek alması gerektiğini düşünüyorsanız ama onu zorlamaya çalışmak yerine sizin öngörüşmeye gelmenizi tavsiye ederiz. Ona ulaşmanın yolları ya da sizin neler yaşadığınız ve neler yapabileceğiniz üzerinden farklı stratejiler düşünülebilir.

Çocuğunuz ya da 18 yaş altı bir yakınınızı getirmeyi düşünüyorsanız da

öngörüşmeye sadece sizin gelmenizi istiyoruz. Aile sistemi içinde ne tür ilişki ağları olduğuna bağlı olarak çocuk için en etkili destek bazen ebeveynlerle çalışmak olabilir. Çocuğun kendini etiketlenmiş/sorunlu hissetmemesi için terapiye gelecekse bile bunun nasıl söyleneceğini de bu öngörüşmede planlama şansınız olur.