Danışan Görüşleri

“Kendisinin enerjisi ve aurası insanların ona açılmasını kolaylaştırıyor.”

“Fatma Hanım’dan aldığım terapiler içsel farkındalığım, yüksek bilincim ve birey olarak uyanışımda en büyük rolü oynadı. Yaptığımız aile dizimleri kendimin ve ailemin farkına varmamı sağladı. Artık ailemdeki bireyleri, çevremi ve en önemlisi kendimi olduğu gibi kabul ediyorum. Birey ve durumları oldukları gibi kabul edebilmeye başladığımdan beri hayatım bir döngüden çıkıp özgürce ilerlemeye başladı. Artık hayata karşı eski korkularım ve umutsuzluklarım yerini bir güvene ve heyecanlara bıraktı. Yaptığımız EMDR terapisi ile neredeyse  klostrofobiyi tamanen yendim, hayat kalitem arttı. Tüm duygularımı onaylamaya öğrenmeye Fatma Hanım’a olan seanslarla başladım ve bu konuda hala gelişiyorum. Ne kadar teşekkür etsem az! Kendisinin enerjisi ve aurası insanların ona açılmasını kolaylaştırıyor.”

“Fatma Hocam’ın emeklerinin karşılığı hiçbir maddiyatla ödenemez.”

Son bir yıldan fazla süredir psikolojik danışmana başvurma ihtiyacı duyuyor ama çekiniyordum. Yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine önyargı ve çekincelerimden uzak bir şekilde Fatma Hanım ile tanıştım ve artık kendimin farkına varabildim. Fatma Hanım’a danışmadan önce içinde bulunduğum sorunlar üzerime üzerime geliyor ve sürekli olarak beni dibe çekiyordu. Kendisinden aldığım dizimleme tekniği terapileri ile ilk önce sorunlarımın neler olduğunu gördüm. Aslında o kalabalık sorunların çözülmesinin hiç zor olmadığını, uygulanan doğru yöntem ile bu sorunları aşabileceğimi anladım. Şimdi ise kendisine minnettarım. Fatma Hocam’ın emeklerinin karşılığı hiçbir maddiyatla ödenemez. Her şey için çok teşekkür ederim, sadece zor zamanlarda değil mutlu günlerde de görüşmek dileğiyle…

“Aile dizimi çalışmasını seanslarında uyguladığını görünce formu heyecanla doldurdum.”

Fatma Hanım’la yolumuz yaşam enerjimin çekildiği, kendimi ifade etmekte zorlandığım, herkesten ve her şeyden şikayetçi olduğum, kurban psikolojisinden sıyrılamadığım bir sürecin içerisindeyken kesişti. Daha önce deneyimlediğim aile dizimi çalışmasını seanslarında uyguladığını görünce formu heyecanla doldurdum. Göçler, ölümler, ayrılıklarla dolu bir geçmiş benimki. Seanslara başlamadan biliyordum ki üzerime yük olmuş duygular, ilerlememi engelleyen davranış kalıpları, nesiller boyu aktarılan travmalar ile yüzleşecektim. Davranışlarımın ardında yatan ana sebepleri görünür kılmaya, nesiller boyu devam eden döngüyü kırmaya ve ifade edilmeyen her ne var ise ifade bulmasına vesile olmaya hazırdım. İyi ki de bu adımı Fatma Hanım ile attım. Kendi merkezinde kalmakta zorluk yaşamayan, anda kalabilen ve en önemlisi kendini seven bir bene dönüşmeme vesile ve rehber olduğu, seanslarıyla şifalanma sürecime katkı sağladığı için kendisine çok teşekkür ederim.

“Bu terapi sürecimde Fatma hanımın katkısı çok etkili oldu.”

Terapiye başlamadan önce aklındaki düşünceleri toparlayamayan, hayatındaki bazı kararları almakta kendi düşüncelerinin farkında olmayan birisiydim. Kendi hakkımdaki düşüncelerimi başkalarının düşüncelerine göre hareket ettiriyordum. Bu da sıkışmışlık hissine neden oluyordu . Devamında tırnak  yeme, anksiyete  boş vermişliğe neden oluyordu. İnsan ilişkilerim çok yüzeyseldi. Terapi sürecinde ne istediğimi ve ne beklediğimi  bilen düşüncelerini düzenleyebilen bir birey oldum. En önemlisi insan ilişkilerinde  derinliği yakalayabilmeye başladım. Bu beni çok mutlu etti. Bu terapi sürecimde Fatma hanımın katkısı çok etkili oldu. Kendisine teşekkürlerimi iletiyorum.

“Bu yaşıma kadar fark etmediğim ya da üzerini örttüğüm farkındalıklar yaşadım.”

 Benim için güzel bir deneyim oldu. Bu yaşıma kadar fark etmediğim ya da üzerini örttüğüm farkındalıklar yaşadım. Çok teşekkürler.’

“Keyifli ve öğretici, ilham verici bir deneyim idi…”

 Aile dizimi eğitimi alan birisi olarak benim için farklı kişilerin sunuş ve yönetim biçimlerini deneyimlemek kıymetli idi. Katılma amacım bu idi. Bu dizim ile gayet tatmin oldum. Hem Ruppert’in bakış açısını – kitaptan da aldığım bilgi ile – deneyimlemiş hem de Fatma’nın psikolog olarak olaylara / yaşanmışlıklara nasıl yaklaştığını görmüş oldum. Bugüne kadar katıldığım dizim çalışmalarının daha spiritüel olduğunu, bu çalışmanın daha zihni de devreye soktuğunu düşündüm. Keyifli ve öğretici, ilham verici bir deneyim idi… Teşekkürler Fatmacım.   

“Sakinliği ve profesyonel duruşu beni çok iyi hissettirdi.”

Kendi dizimim dışında temsilci olarak katılmanın ve başka birinin zorlandığı bir durum için bütün mevcudiyetimi sunmanın çok değerli olduğunu ve benim için de iyileştiren ve farkındalığımı arttıran bir deneyim olduğunu farkettim. Dizimin ardından bir kaç gün yorgun olduğumu gördüm. Sanki bazı şeyler ben çok analiz etmeden çözülüyormuş gibi düşünüyorum. Sakinliği ve profesyonel duruşu beni çok iyi hissettirdi. Bir de böyle bir çalışmaya gereği dışında anlamlar yüklemiyor olması bana çok iyi geldi. Çok teşeklürler.

 

“Tabi ki hayatta sorunlar var ama tepkilerim çok farklı.”

Fatma hanım merhaba. Yaklaşık 2.5 yıl önce İstanbul’da 3 ya da 4 seans size terapiye gelmiştim. Bakıldığında belki de çok büyük sorunlarım olmamasına rağmen hayatımı inanılmaz kısıtlayan panik ataklar yaşıyordum. 3 seans bile gerçekten iyi geldi ve bir anda kendimi İstanbul’u terketmiş, İzmire yerleşmiş buldum. Bir tetiklemeye ihtiyacım vardı belki ya da başka bir şey bilmiyorum ama ne olduysa o iyi geldi , şimdi İzmirdeyim. Eşimle beraberiz ve 1.5 yaşında bir çocuğumuz var. Toplamda 8 yıllık ilişkimiz ve 5 yıllık evliliğimiz süresince çocuk mevzusu hiç sıcak baktığımız bir konu değildi. Şimdi sanırım her gün şükrediyorum onu bize getiren her şeye.. Konu aslında ilişkim ve bebeğim de değil, ben artık çok daha iyiyim. Tabiki hayatta sorunlar var ya da sorun sandığım şeyler ama tepkilerim çok farklı. Terapileriniz bana çok iyi geldi bilin istedim.

 

“Pozitif tavrı ve güler yüzüyle bana çok yardımcı oldu.”

Fatma hanımla zor bir dönemden geçerken tanıştım. Bu süreci telkinleriyle, yol göstericiliğiyle atlatmamı sağladı ve bundan sonraki hayatıma da çok büyük etkisi oldu. İlk görüşmemiz öncesinde  kendimi anlatabilecek miyim diye düşünürken zamanın nasıl geçtiğini anlamamıştım. Pozitif tavrı ve güler yüzüyle bana çok yardımcı oldu kendisine çok teşekkür ederim.

 

“Velhasıl, “iyi” geldi bana. :)”

Seanslarımızı bitirdikten sonra olan gelişmeleri bir bilseniz… 🙂 Fakat aslında, en güzeli, bu gelişmelerin hiçbirinin bende ek düşünce yükleri yaratmaksızın, akarcasına oluvermesi. İşte tam da bu noktada Fatma Hanım’ı çokça anıyorum. 🙂 Yani elbette hiçbir şey güllük gülistanlık değil, hiçbir zaman da olmayacak; ama etrafımda ve hayatımda olan bitene yaklaşımımdaki değişim (ki bu süreç hala da devam ediyor) hakikaten çok çok ferahlatıcı. Her bir taşın, zamanı geldiğinde yerli yerine oturduğunu hissetmek özgür hissettiren bir şey. Velhasıl, “iyi” geldi bana. 🙂

 

“Sistemik dizim çalışması büyüleyiciydi.”

Yaşadığım şeyin ne olduğunu hala tam olarak anladığımdan emin değilim. Ama müthişti ve kesinlikle her anı farkındalık yaratıcıydı. Annemle ilişkimde nasıl bir konumda olmamın bana iyi geldiğini çok net bir şekilde bu çalışmada anladım.

 

“Aile Diziminden veya terapiden çekinenler için yazıyorum…”

Fatma Zengin’le karşılaşmamız google arama sonuçlarına dayanır. Aile dizimi yıllardır duyduğum, denemek istediğim fakat bir o kadar çekindiğim bir yöntemdi. Son birkaç senede sıkça farklı şekillerde karşıma çıktı. Hakkında çok okudum, çokça kişinin deneyimlerini dinledim fakat bir türlü denemeye cesaret edemedim. Sanki baş edemeyeceğim şeylerle karşılaşacakmışım gibi bir korkum vardı. Bundan bir sene kadar önce seyrek görüştüğüm fakat çok sevip fikirlerine oldukça önem verdiğim bir arkadaşımla buluştum. Muhabbet esnasında bir süredir sistemik ritüeller temelli psikoterapi seansları aldığını öğrendim. Yöntemin kendisine çok iyi geldiğini söyledi ve ban da köklere dair bir çalışmaya başlamamı tavsiye etti. Oldukça zorlandığım bir dönem geçirmekteydim, zaten bir terapist arayışındaydım. Arkadaşımla o akşam oldukça spontane buluşmuştuk ve bu konuşmaları yapıyor olmamızın bir anlamı olmalı gibi hissediyordum. Ertesi gün google’a birkaç anahtar sözcük yazıp arattım. Niyetim arkadaşımın psikoloğuna ulaşmaktı aslında, ismini hatırlayamamıştım, hakkında biraz araştırma yapmak istemiştim. Herhangi bir şeyi denemeden önce yorumları didik didik edenlerdenim, şu an sizin yaptığınız gibi =)
Arkadaşımın terapistini bulamadım ama ilk arama sonuçlarında karşıma İyi Danışmanlık websitesi çıktı. Okumaya başladım, tüm siteyi, Fatma Hanım’ın eğitim ve deneyim geçmişini, danışan görüşlerini…. Bir yandan da daha önce neden psikologların bu yöntemi kullanabileceğini düşünüp araştırmadığıma şaşırıyordum. Çünkü şimdiye kadar denemekten çekinmemdeki eksik parça benim için sanırım buydu. Derin konulara gideceksek bu yola psikoloji eğitimi almış bir uzmanla çıkma fikri bana ihtiyacım olan güveni sağlamıştı. En azından başlamam için ilk adımı atabildim.

Her ne kadar arama motorunda çıkan ilk sonuçlara (genelde reklamdır bunlar) pek güvenmesem de hadi dedim en azından bir bilgi alayım ve iletişim formunu doldurdum. Hafta sonu gerçekleşecek bir dizim çalışması vardı, kısaca durumumu anlatıp yer varsa katılabileceğimi bildirdim.

Aynı gün Fatma Hanım’dan yanıt geldi ve olaylar gelişti =)
Aile dizimini o zaman o ortamda o grupla bunun gerçekleşmiş olduğu için çok şükrettim. Sonrasında seanslarımız bireysel ve zaman zaman grup çalışmalarıyla devam etti. Kendisi son bir yıldır içinde bulunduğum dönüşüm sürecinde çok büyük öneme sahip kişilerden olur. O gün iyi ki o arkadaşımla karşılaşmışız, ertesi gün iyi ki google’layıp Fatma Hanım’a ulaşmışım. Umarım bir gün siz de aynı şekilde bunları okuduğunuz için iyi ki dersiniz. Tüm bunlar tesadüf müdür (bence değil) karar sizin.

“Dizim dışında bana an’da kalma ile ilgili bir farkındalık kattı.”

Açıkçası çok etkileyici bir deneyimdi, daha önceleri duyup da o anda hissedebileceğime inanmamıştım ama oradayken sadece bedenime ve duygularıma odaklanmak ve danışanın diziminin bir parçası olmak çok etkileyiciydi. Dizim dışında bana an’da kalma ile ilgili bir farkındalık kattı. Yaşadığım anda bedenimin ve duygumun sesini dikkate almayı deneyimleyerek öğrendim ve bunu günlük hayatıma aktarabileceğimi düşünüyorum.

 

“Tek cümleyle, pek çok taş yerine oturdu…”

Katıldığım tek grup dizim çalışmasının yarattığı aurada oluşan empatinin gücü ciddi bir şaşkınlık hissi yaratmıştı. Diğer tüm dizim çalışmalarımı Fatma Hanım ile tek başıma yaptım; bunlar esnasında en güçlü yaşadığım his ise kendi derinliklerime inişteki hız ve kolaylıktı diyebilirim. Fakat genel olarak Fatma Hanım’ın sürekli kontrolde olduğunu hissetmenin verdiği güven tüm bu rahatlığın en büyük sebebi sanıyorum. Tek cümleyle, pek çok taş yerine oturdu. Hayatımda yıkılması, onarılması ya da yeniden yapılması gereken şeylerin neler olduğuna dair görülerim artık daha net. Ayrıca bir yıldan uzun süredir ara vermiş olmama rağmen hala daha etkilerinin devam ettiğini hissedebiliyorum.

 

“Uzun zaman sonra iyi hissettim…”

Fatma Hocam bugün için tekrar teşekkür ederim. Uzun zaman sonra iyi hissettim ve hiç tahmin etmediğim şeyler çıktı. Artık ne yapmam gerektiği konusunda daha netleştim. İyi ki yollarımız kesişti. Her şey için teşekkür ederim.

 

 “Aile Dizimi çalışması, hiç göremediğim cevabı açıklıkla karşıma çıkardı…”

“Fatma Zengin ile ilk kez Aile Dizimi çalışması yaparak tanıştım. Hayatımı yoran bir konu, yıllardır kafamda oturmayan soruların cevabını, bu çalışma sonucunda görme fırsatı buldum.  İnsan bazen hayatındaki sorunları tek başına, aklıyla, mantığıyla çözebileceğini sanıyor. Yardım almak, bir bilene danışmak yerine, aynı sorunlu konuların etrafında yıllarca dönüp duruyor. Tek başına cevabını bulmaya çalıştığım soruların cevabı, kendi kendime halletmeye çalışma halim, yardım almadan yapabilirim sandığım sorular yorucu bir hal almıştı içsel olarak. Aile Dizimi çalışması, hiç göremediğim cevabı açıklıkla karşıma çıkardı. Aile Dizimi çalışmaları sonrası, ihtiyaç duydukça birebir danışmanlık almaya devam ediyorum. Özellikle kaygı- endişe hallerimle ilgili çok hızlı bir şekilde danışma sonrası hayatımda ve kendimde rahatlama, dengelenme yaşadım. Hayatın içinde bizi yoran sorunları önce kendimizle, sonra aile içi, eş-sevgiliyle, olmadı arkadaşlar arası danışarak çözmeye çalışıyoruz, bunun bir işe yaramadığını düşünüyorum. Sevdiklerimizi sıkıntılarımızla yormak yerine, profesyonel, güvenilir bir bilene danışmak, çok daha hızlı ve rahat bir çözüm-şifa getiriyor. İlk kez danışmanlık almak zordur. Ancak bir kez bu cesareti bulduğunuzda, sıkıntılı noktalar çözülüyor. İlk kez Fatma ile çalıştıktan sonra, tekrar sokağa çıktığımda şöyle hissettim: Keşke daha önce gelseydim. Sanki omuzlarımda yıllarca binlerce ton yük taşımışım ve hepsi kalkmış gibiydi. Zihnim, kalbim hafifledi ve rahatladı. Güvenilir, bilgili ve tecrübeli, aynı zamanda içten ve samimi bir danışman arıyorsanız Fatma Zengin’i tavsiye ederim.”

 

 “Ailemdeki temel ilişki sisteminin nasıl ve neden oldugunu daha büyük çerçeveden gördüm…”

İyi psikolojik danışmanlıkta Aile dizimiyle tanıştım. Bu benim için güzel bir başlangıçtı diyebilirim. Yaşadığım hayatımın göründüğü gibi olmadığı karakterimin sıkıntılarımın, coşkularımın hepsi olmasa da çoğunun aile köklerinden geldiğini idrak ettim. Ailemdeki temel ilişki sisteminin nasıl ve neden oldugunu daha büyük çerçeveden gördüm, anlayışım gelişti. Olan sıkıntılara, panik gibi bir çok halime anlayışla bakabildim ve yavaş yavaş düzeldiğini gördüm. Kök ailemle ve atalarımla ne kadar iyi bir bağ kurduysam sosyal çevremle de o kadar sağlıklı bağlar kurmaya başladım. Burada niyetimin ne kadar arkasında durduğumla alakalı bir durum da var bunun farkındayım.

 

“Yaptığınız aile dizimi çalışması beklentimin ötesinde olumlu sonuçlar verdi.”

Size çok teşekkür etmek istiyorum, yaptığınız aile dizimi çalışması beklentimin ötesinde olumlu sonuçlar verdi. 3 Mart günü gerçekten de, yıllardır yaşantımı gölgeleyen hastalık korkumdan şifalandığımı hissettim, ve içimden bir ses bunun hep böyle kalacağını söylüyor. Çalışmanız, o gün orada çok önemli bir şeyi fark etmemi sağladı. Dizim öncesindeki dönemde çocuk sahibi olmak/olamamakla ilgili de yoğun kaygı ve üzüntülerim vardı, hastalık korkumun şifalanmasıyla birlikte o üzüntülerimin de dengelendiğini ve artık konuya çok daha rahat yaklaştığımı görüyorum. Yaptığımız çalışmanın sizin de dediğiniz gibi etkileri, çözülmeleri, sürecektir diye tahmin ediyorum. Bu çalışmayı biraz sindirdikten sonra, zamanı geldiğinde mutlaka yeniden bir dizim yaptırmayı diliyorum. Zira ilişkiler ve yaşam durumumda da  tekrarlanan tıkanmalar yaşıyorum. Aile içi ilişkilerde de genel tıkanmalar ve gerginlikler var, dizim sırasında gördüğüm aile tablosu, bendeki “ben odaklı” bakışı biraz kırdı ve daha farklı açılardan bakmaya çalışıyorum aile dinamiklerine… Size tekrar çok teşekkür ediyorum,

 

“Bakalım neler olacak :)”

Ben bu aile dizimini oldukça yoğun yaşadım, epey zorlayıcı olduğunu da söyleyebilirim. Bir şeylerin çözüldüğünü söyleyemem, ama hayatımla ilgili bundan sonrası için belirleyici olacak bir sürece girdiğimi hissediyorum. Bakalım neler olacak 🙂 Size de her şey için teşekkür ederim, çok iyi bir çalışmaydı, profesyonel yaklaşımınız çok güven vericiydi.

 “Bir çok şeyin sebebini anlamamı sağladı…”

Merhaba Fatma hanıma bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. Benimle 30 dakikalık bir ön görüşme yaptı ve sonrasında seanslara başladık. Daha önce birkaç psikologla görüşmüştüm ancak Fatma hanım kadar samimi, anlayışlı ve donanımlı olmadıklarını gördüm. Seans haricinde ne zaman arasam benimle ilgilendi ve ne zaman seansa gitmek istesem programını ayarladı. Bir çok şeyin sebebini anlamamı sağladı. İyi ki Fatma hanımı tanımışım ve ona çok teşekkür ederim herşey için… kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

 “EMDR tedavisi çok iyi sonuclar verdi.”

Yaklaşık olarak 10 yıldır panik atak ve yogun anksiyete bozukluğu ile mücadele ediyordum, bu süreçte 30’un uzerinde uzmana danıştım 10 yıl içerisinde durmaksızın tedavi gordum kullanmadığım antidepresan türü kalmadı , son zamanlarda Türkiye’de en çak tanınan sürekli tv programlarına çıkan programlarda dakikalarca havalı demeçler veren ama danışanlarını 10 dakika dinleyip aklına ilk gelen bir kaç ilacı yazıp gönderen mesleklerinin yüz karası doktorları da teker teker test ettim, artık hiç bir uzmana güvenim kalmadı derken esimin tavsiyesiyle Fatma Zengin’le tanıştım, samimiyetine hayran kaldım. Önceki psikiyatrist ve psikologlar gibi biz bunu 3-5 seansta çözeriz eskisinden iyi olursun gibi kesin cümleler kurmadı , benim rahatsızlığımı çözmesi gereken bir sorun bir sorumluluk olarak gördüğünü ve bu sorunu ortadan kaldırmak için elinden geleni yapacağını hissettirdi bana, EMDR tedavisi çok iyi sonuclar verdi.tedavi surecinde dikkatlice aldığı notlarla haftalarca geriye gidip iyileşme surecini çok net olarak görebiliyorduk, her seyden önce yaptığı işe saygı duyan bir psikolog. Kendisine çok teşekkür ediyorum şifa bulmak isteyen herkes için gönül rahatlığı ile Fatma Hanım’a danışmalarını tavsiye ediyorum…

“Hayat şimdi daha güzel”

Geçirmiş olduğum zorlu süreçte arkadaşımın tavsiyesi ile başvurmuş olduğum Fatma hanımın başarılı çözümlerinden dolayı hayat şimdi daha güzel. Gerçekten işini çok iyi yapan, bir dost gibi yaklaşan bir danışman ,ayrıca gösterdiği içtenliği,pozitifliği, ilgi alakasından dolayı çok teşekkür ederim.

 

 “Sanırım ben artık kendimi seviyorum :)”

Psikolojik danışmanlık almak üzere Fatma hanıma ilk kez, tek başıma altından kalkamayacağımı hissettiğim bir travma yaşadığım zaman gitmiştim. Kabullenmesi zor bir kayıp yaşamıştım ve bu yas sürecinden daha fazla zarar almadan nasıl geçeceğimi bilemiyordum. Hiçbir şekilde önümü göremiyor, hayatla aramda nasıl yeniden bağ kurabileceğimi bilmiyordum. Bir yandan büyük bir üzüntünün içinde bocalıyor, diğer taraftan da çevreme karşı bir duyarsızlık hissediyordum. Bu duyarsızlığın öncesi de vardı aslında fakat ağır bir deneyimden geçince benim için daha da somutlaşmıştı. Fatma hanımla dört ay boyunca düzenli olarak görüştük. Bu dönemi büyük bir şifalanma ve farkındalık süreci olarak tanımlayabilirim: Gerçekleştirdiğimiz yoğun ve etkili çalışmalar, sabırlı adımlarla kaybımı kabullenişime yardımcı oldu. Ancak bunun da ötesinde seanslar kendimle, insanlarla ve hayatla kurduğum ilişkilerde etkili olan, bu zamana dek hiç farkında olmadığım, geçmiş dönemlerden kalma kimi bilinçaltı kalıplarını –şaşkınlıkla- fark etmeme ve zaman zaman yaşadığım ve yaşamımı son derece olumsuz etkileyen aşırı kaygı durumumu dengelememe aracı oldu. Bugün hayata yeniden güvenle bakabiliyor ve karşılaştığım güçlüklere daha yapıcı bir tutumla yaklaşabiliyorum. Aldığım kararlara, hayata ilişkin yaptığım tercihlere baktığımda da şunu söyleyebiliyorum: Sanırım ben artık kendimi seviyorum 🙂 Rehberliği için Fatma hanıma şükran ve sevgilerimle…

 

“Bana yeni bir yaşam verdi…”

Psikolojim çok bozukken Fatma Hanım ile tanıştım. Konuşamıyordum, uyuyamıyordum, yaşamıyordum. Terapi aldıktan sonra psikiyatriste de yönlendirdi beni. 2 yıl devam ettim Fatma Hanım’a gitmeye. Bana yeni bir yaşam verdi. Herkese tavsiye ederim.

 

 “Bu sayede sınav sıralamamı yarı yarıya yükselttiğimi düşünüyorum…”

Sınava bir ay kalaydı sanırım size sınav kaygısı için gelmiştim. Sınava dair endişelerim hayatımı olumsuz etkiliyor bir türlü sınava ve dolaysıyla sınava çalışmaya konsantre olamıyordum. Seansa girdiğimde güven veren aynı zamanda sıcacık karşılamanız ilk andan itibaren rahatlamama yol açtı. Çıktığımda iki saat öncesine göre çok çok rahattım. Böyle söyleyince çok yavan geliyor olabilir ama o günlerde beni inanılmaz rahatlatan bir iki saati. Bu sayede sınav sıralamamı yarı yarıya yükselttiğimi düşünüyorum.

 

“Kendime olan güvenim arttı, sınav dışında çekingenliğimi de azalttı…”

Bu sene benim için çok önemli bir sınava girdim fakat heyecan yaptığımdan dolayı iki yanlış fazladan çıkarttım bunun sonucunda da Fatma Zengin ile tanıştım. Ders çalışırken olan huzursuzluğumu, sınav kaygımı yenmem için yardımcı oldu.Örnek olarak ortak sınavdan sonra okulda olduğumuz normal sınavda daha başarılı oldum. Tabi ki bu başarım Fatma Zengin ‘in bana verdiği hizmet sayesinde gerçekleşti. Benim gibi sınava girerken heyecanlanan, sınavdan korkan kişilere tavsiye ediyorum. Aynı zamanda aldığım hizmet sayesinde kendime olan güvenim arttı, sınav dışında çekingenliğimi de azalttı. Aldığım hizmetten dolayı Fatma Zengin’e teşekkür ediyorum. Ve herkese tekrardan tavsiye ediyorum .