Çevirim-içi Dizim Grup Çalışması

Aile Dizimi 28-03-2021-19-42-14

Çalışma tarihi ve süresi 3 Nisan Cumartesi 11.00­ – 17:00

4 Kişinin dizim çalışması yapılacak ve 45 dakikalık bir öğle yemeği molası olacaktır.

Kayıt: Kendi diziminiz için yahut temsilci olarak katılım bilginizi
30 Mart 20.00’ye kadar [email protected] adresine bildiriniz.

Mailinizden sonra ödeme bilgileri tarafınıza iletilecektir.

Son ödeme tarihi 2 Nisan 18.00dir.

Aile / Sistematik Dizim Hakkında

Bert Hellinger tarafından geliştirilen aile dizimi yaklaşımı, iyileşme ve güçlenmenin yeni kaynaklarını bulmak için aile sistemimizdeki en derin dinamiklere ulaşmaya odaklanmıştır. Böylece şu andaki aile üyelerinin bilmiyor olabileceği ama sistemi etkileyen güçler daha iyi anlaşılır.

Bu güçler, gizli bağlılıklar, bilinçdışı özdeşleşmeler, yüzleşilmemiş travmatik duygular olabilir. Bu engeller açığa çıktığında, yargısız bir şekilde bir çözüm resmi oluşturulabilir.

Dizim nasıl uygulanır?

Bir dizim grubu sırasında çalışmayı yapan kişi yani danışan kendi meselesini kısaca dile getirir. Kolaylaştırıcı çalışmaya başlanacak niyet, kavram veya kişileri önerir. Danışana bunları temsil etmek üzere gruptan kişiler seçmesi istenir. Temsilciler beden duyumlarına ve sezgilerine göre hareket eder, geribildirim verir. 6 saatlik bir çalışmada ortalama 4 kişinin çalışması yapılabilmektedir.

Dizimlerde, yaşadığımız tüm sıkıntıların­fiziksel, duygusal, psikolojik­ geçmişimizle özellikle de anne babamız ve onların geçmiş travmaları ile ilgili olduğunu çok sık olarak deneyimliyoruz.

Varoluşumuz için elzem olan koşulsuz kabul ve sevginin doğal akışının nerede yön değiştirdiğini ya da kesintiye uğradığını belirleyince ­ki bu kuşaklar öncesine gidebilir, meselenin çözüm yolları da netlik kazanmaktadır. Travma çalışmalarının gösterdiği gibi psikolojik rahatsızlıkların çoğu kişinin köken aile sistemindeki psikolojik travmalarla bağlantılıdır.

Bir dizim çalışması yaptıktan sonra içsel temsillerin ve duyguların yerini bulması ve değişimleri yaşamanız için belli bir vakte ihtiyacınız olacaktır. Çalışmadan sonra bedensel ve sezgisel bilginizle yeni bir çalışmaya ihtiyaç duyup duymadığınıza karar verebilirsiniz.

Düzenli olarak bir psikiyatrist ya da psikoterapiste gidiyorsanız, diziminiz hakkında bilgi vermeniz önerilir.